۱۰ راه تاثیر گذار برای جذب و حفظ مشتری

افزایش فروش

شما اگر محصولات و خدماتی دارد که بسیار عالی میباشد اگر کسی ندارید  که آن را بفروشید هیچ درآمدی از این محصولات یا خدمات ندارید.به همین دلیل به مشتری احتیاج دارید.در این مقاله ما در مورد چگونگی جذب مشتری و جلت توجه مشتریان به شما راه هایی را ارائه میدهیم.

نوع صحبت کردن

اول از همه دهان یکی از قوی ترین ابزار های بازاریابی میباشد.با این حال به نظر میرسد یکی از روش های مهم در بازاریابی میباشد.استفاده از تبلیغات ، زیاد بر روی فروش تاثیر نمیگذارد چون هیچ فرقی به آن اعتمادی ندارد.اما نوع صحبت کردن میتواند مشتری را به سوی شما می کشاند و به این مشتری این امکان را میدهد که به شما اعتماد کند.

 هدیه دادن

ممکن است خیلی معمول به نظر برسد اما اقلام رایگان و چیزهای رایگان همیشه تاثیر زیادی در جذب مشتری دارند.مشتریان عاشق کالا های رایگان هستند زیرا چیزی برای از دست دادن ندارند.مثلا اگر در زمینه فروش موبایل فعالیت دارید میتواند با هر خرید به مشتری یک سیم کارت یا یک شارژ کن هدیه دهید این روش میتواند مشتری در خرید های بعدی حتما به سمت شما بیاید.این روش همچنین یک عنصر کلیدی است که باعث افزایش فروش و جذب مشتری  میشود.

جذب مشتری

 تخفیف دادن

درست مثل موارد رایگان ، تخفیف نیز باعث افزایش فروش میشود.این روش یک روش جذاب برای جلب توجه مصرف کننده به شمار می آید.مردم اغلب تخفیف ها و معاملات را فرصتی برای صرفه جویی در هزینه و لذت بردن از یک محصول یا خدمات می دانند.

در حقیقت تخفیف افراد را تحت تاثیر قرار میدهند تا محصولات یا خدمات بیشتری را در بفروش برسانید.آنها دوست دارند ” از فرصت استفاده کنند”زیرا تصور دارند این محصول در اینده به قیمت اصلی خود بازمیگردد به همین دلیل تخفیف راهی قدرتمند برای تبلیغ برند بشمار می آید.

 فروش به واسطه مسابقه

طبق نظریه کارشناسان هر فردی عاشق پیروز شدن در مسابقه است به همین دلیل سعی کنید محصولات خود از طریق برنده شدن در مسابقه به فروش برسانید این روش کاملا متفاوت از روش های دیگر است چون مشتری را به سمت چالش فرا میخواند.مثلا اگر یک مغازه فروش پیتزا دارید میتواند یک مسابقه به شکل زیر طراحی کنید.با تبلیغات در شبکه های اجتماعی به مشتری اطلاع میدهد که اگر یک پیتزا به وزن مثلا ۲ کیلوگرم را میل کنید مبلغ یک میلیون به عنوان جایزه دریافت میکنید این روش میتواند مشتری را به سمت شما بکشاند و افزایش فروش در روز های آتی شود.

 وبسایت جالب

تاثیر زیاد اینترنت میتواند باعث افزایش فروش و جذب مشتری شود به همین دلیل بیشتر افراد برای جستجو از طریق اینترنت اقدام میکنند و روش حضوری را به روش اینترنتی ترجیح میدهند.داشتن وبسایت خوب میتواند مشتریان را جذب کند علاوه بر این محتوای جالب باعث ایجاد انگیزه به مشتری میشود.پس داشتن وبسایت خوب میتواند شما را به سمت فروش بیشتر و جذب مشتری هدایت کند.

 قرار گرفتن در راهنمای محلی

به لطف بزرگی اینترنت مشاغل را میتوان به صورت رایگان در فهرست های محلی ذکر کرد.هنگامی که یک تجارت کوچک در یک فهرست محلی قرار میگیرد مردم در سراسر جهان میتوانند آن را بر روی نقشه مشاهده کرده و اقدام به تماس یا مراجعه کنند بهترین مزایای این روش کاملا رایگان بودن آن میباشد. برخی از مشهورترین آنها در یاهو ، گوگل ، و …. وجود دارد پس امروزه میتوانید سوار کشتی بزرگ شده و اسم برند خود را به گوش همه برسانید.

 شبکه های اجتماعی

همراه با داشتن وبسایت، داشتن حساب کاربری در شبکه های اجتماعی مهمترین موارد در تبلیغات به شمار می آید.رسانه های اجتماعی روش کار و تبلیغات را تغییر میدهند.اگر چه فیسبوک ، اینستاگرام و … بسیار محبوب هستند اما شبکه های اجتماعی بیشتری در حال رشد هستند.توییتر ، پینترست و اسنپ چت نیز مشهورترین سایت ها در این زمینه میباشد.همچنین هشتمین و محبوب ترین شبکه اجتماعی واتساپ نام دارد که علاوه برا مشاجره یک کانال تبلیغاتی خوب به شمار میرود.

 تبلیغات آنلاین

امروزه افراد بیشتری برای کسب اطلاعات به اینترنت وابسته هستند.سرمایه گذاری در تبلیغات آنلاین هر ساله رشد خوبی دارد.از آنجا که تعداد بیشتری از مردم برای به دست آوردن اطلاعات از اینترنت استفاده میکنند منطقی است که این افراد میتواند یک مشتری برای شما باشد.

اشکال مختلفی تبلیغات آنلاین وجود دارد.یکی از آنها موتور جستجوگر میباشد این روند به افزایش ترافیک وبسایت شما منجر میشودیکی از روش های خوب و پرکاربرد در این زمینه تبلیغات گوگل میباشد که با پرداخت هزینه میتواند توسط گوکل اقدام به تبلیغات کنید.

 توزیع بروشور

اگر چه مدت زیادی است که در دنیای دیجیتال هستیم اما هنوز هم برخی از افراد هستند که به روش آفلاین خرید میکنند و استفاده از این افراد نیز تاثیر خوبی برای فروش محصولات دارد این روش یک راه خوب برای جذب مشتری هست که در یک محل خاص خدمات یا محصولاتی برای فروش دارند.

برای امتحان کردن و مشاهده بازدهی این روش نیازی به هزینه کردن زیاد نیس اگر بودجه محدودی دارید بهتر است با این روش اقدام به فروش محصولات خود کنید.

پاسخی بگذارید