۱۰ خیابان جادویی جهان را بشناسید

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید

در این پست از سری پست‌های سفر و گردشگری، ۱۰ خیابان جادویی جهان را بشناسید. پس با ما همراه باشید.

Heerstraße – Bonn

با نگاه اول به عکس زیر تصور می‌کنید که این عکس یکی از خیابان‌های ژاپن است، اما اشتباه نکنید این عکس یکی از خیابان‌های آلمان است. زمانی که درختان گیلاس این خیابان در آلمان در حال شکوفایی است، تمامی منطقه آلتشتاد در آلمان با توریست‌ها و افراد محلی پر می‌شود، گل‌های صورتی و دیوارهای سنگی زیبا، فضایی نفس‌گیر و عاشقانه را به وجود می‌آورد.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-1

Broadway and Times Square – New York

برادوِی و میدان تایمز در نیویورک که یک منطقه‌ی داغ فرهنگی مشهور است. اینجا خانه‌ی ده‌ها تئاتر است و میدان تایمز میزبان رژه‌های بزرگ در این منطقه است. این منطقه در ۵۳ کیلومتری یکی از قطارهای اصلی منهتن است. از این منطقه به هر کجا که نگاه کنید، کیوسک‌های مواد غذایی، فروشگاه‌های بزرگ و صفحه‌های تبلیغاتی عظیم را می‌بینید. در زیر قسمتی از این مکان زیبا را میتوانید مشاهده کنید.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-2

 

The Dark Hedges – Ballymoney

با تماشای عکس زیر ممکن است صحنه‌ای خاص در ذهن شما تداعی شود. به نظر شما آیا این خیابان با پوشش درختان سر به فلک کشیده و فضایی مه‌آلود آشنا به نظر نمی‌رسد؟ این خیابان در ایرلند شمالی واقع شده است و به خاطر این فضای خاص و عالی زمینه‌ای مناسب برای صحنه‌های سریال تلویزیونی Game Of Thrones بود.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-3

 

خیابان‌های چفوائون – Chefchaouen

تصویر زیر یک اثر هنری از یک عکاس حرفه‌ای نیست بلکه خیابانی به نام چفوائون در مراکش است. این شهر در سال ۱۴۷۱ تاسیس شده و در شمال مراکش قرار دارد. این منطقه به نام مروارید آبی شهرت دارد و نقاشی خانه‌ها به رنگ آبی یک سنت یهودی است که با هدف بیرون کشیدن رنگ آسمان بر روی زمین، مردم را به پرستش خدا یادآوری می‌کند.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-4

لیسبون – Rua da Bica

این خیابان در لیسبون واقع در پرتقال است. شما برای صعود از این خیابان دو راه پیش رو دارید یا پیاده روی کنید یا از این تراموای کوچک استفاده نمایید. در هر صورت از هر روشی که انتخاب کنید می‌توانید مناظر دیدنی شهر را ببینید و از آن لذت ببرید. قدمت این راه‌آهن کوچک به سال ۱۸۹۲ میلادی برمی‌گردد و در سال ۲۰۰۲ به یک اثر ملی تبدیل شد.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-5

 

Shibuya – Tokyo

خیابان شیبویا در توکیو روزانه میزبان ۲ میلیون نفر عابر پیاده است و این موضوع باعث شده است که بزرگترین گذرگاه عابر پیاده در جهان را تشکیل بدهد. از این لینک می‌توانید ویدئویی از بزرگترین گذرگاه عابر پیاده در جهان را مشاهده نمایید.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-6

 

Oxford Street – London

خیابان آکسفورد در لندن بیش از ۳۰۰ رستوران و فروشگاه را در خود جای داده است. این خیابان با ۵/۲ کیلومتر، تشکیل شده از مغازه‌ها و رستوران‌ها طولانی‌ترین مسیر خرید در اروپا است. تقاطع معروف سیرک آکسفورد درگوشه خیابان ری جنت واقع شده است.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-7

La Rambla – Barcelona

لارامبلا در قلب منطقه توریستی بارسلونا قرار دارد. خیابان اصلی پیاده رو که در تصویر مشاهده می‌کنید دلیل بزرگی برای محبوبیت این منطقه است. این شهر به کیوسک‌، کافه‌ها، فروشندگان گل و میوه و مجسمه‌های انسانی معروف است. اگر به مکان زیبا سفر کردید حتما بازار خیابان بارسلونا را بررسی و از آن لذت ببرید.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-8

Lombard Street – San Francisco

پیج و تاب‌های خیابان لومبارد در روسی هیل بسیار زیبا و دیدنی است. این پیچ و تاب در واقع برای کاهش شیب تند طراحی شده است تا از این طریق آن را برای عابران ایمن‌تر کنند. این شهر بعنوان خیابان کج در جهان شناخت شده است. اگر چه این از نظر فنی صحیح نیست.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید

Gran Via – Madrid

گران ویا واقع در یک منطقه تجاری در مرکز مادرید که غالبا از آن به نام برادوِی مادرید یاد می‌شود. ساخت آن مدت زمان زیادی طول کشید، اما ساخت آن اتصال شمال غربی شهر با منطقه مرکز شهر را تا حدود زیادی تسهیل کرد. از ویژگی‌های برجسته معماری ساختمان‌های آن است که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

10 خیابان جادویی جهان را بشناسید-9

اگر شما دوستان پست‌آموز از این مناطق دیدن کرده‌اید لطفا تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. امیدوارم از مقاله ( ۱۰ خیابان جادویی جهان را بشناسید ) لذت برده باشید.

 

منبع : MSNTravel

 

پاسخی بگذارید