۵ تمرین عالی برای کاهش وزن

کاهش وزن سریع

۵ تمرین عالی برای کاهش وزن سریع

به صورت میانگین نصفی از مردن ایران از کودکان تا بزرگسالان دنبال روش هایی برای کاهش وزن سریع هستند.کاهش وزن یکی از راحت ترین فرمول برای رسیدن به وزن ایده آل میباشد به شرطی که به صورت صحیح اقدام به کاهش کالری کنید.استفاده از یک برنامه عذایی درست و تمرین منظم میتواند کالری مصرفی شما را زیاد تر کند و این روند باعث کاهش وزن در فرد میشود.کاهش وزن علاوه بر رسیدن به وزن ایده ال میتواند به قوی بودن استخوان ها ، کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های خطرناک را داشته باشد.پست آموز در این مقاله ۸ تمرین عالی و موثر در کاهش وزن را به شما ارائه داده است امیدواریم با مطاله این مقاله و عملی کردن تمرینات به وزن ایده آل خود برسید.

پیاده روی

پیاده روی یکی از راحت ترین و کم دردسر ترین ورزش برای کاهش وزن بدن به حساب می آید  این روش راهی آسان برای مبتدیان به شمار می آید چون نیازی به خرید تجهیزات ورزشی ندارد و یکی از بهترین ورزش ها با تاثیر کم برای فرد میباشد چون به مفاصل شما هیچ فشاری وارد نمیکند.

طبق آزمایش های به دست آمده یک فرد با وزن ۷۰ کیلوگرم اگر به مدت ۶۰ دقیقه پیاده روی با سرعت متوسط را داشته باشد میتواند حدود ۱۶۷ کالری را از دست دهد.یک مطالعه به مدت ۱۰ هفته در ایران که روی ۲۰ زن که دارای اصافه وزن بودند انجام و نشان داده شد یک زن اگر به مدت ۵۰ الی ۷۰ دقیقه به صورت هفته ای ۳ بار پیاده روی انجام دهد میتواند حداقل ۲ سانتی متر از دور شکم خود را از دست دهد.برای شروع میتوانید به مدت ۳۰ دقیقه با هفته ای ۲ الی ۳ بار پیاده روی کنید و حتما باید به تدریج تعداد دفعات و زمان پیاده روی را افزایش دهید و شاهد کاهش وزن خود شوید.

دویدن با سرعت آرام و تند :

دویدن با سرعت آرام و تند یکی از تمرینات خوب و عالی برای کاهش وزن سریع به حساب می آید.

مطالعات نشان داده است که دویدن با سرعت آرام و تند تاثیر فراوانی به سوزاندن چربی احشایی مضر که به صورت ساده به چربی شکم شناخته میشود کمک میکند.این نوع از چربی ها در اطراف شکم وجود دارد و با بیماری های قلبی و دیابت رابطه نزدیکی دارند.

اگر احساس میکنید این تمرین در بیرون از خانه برای شما سخت بوده و مفاصل شما را اذیت میکند میتوانید روی سطوح نرم مانند چمن اقدام دویدن کنید.همچنین استفاده از تمرین در این ورزش نکته ی خوبی به شمار می آید.

برای شروع این ورزش میتوانید به راحتی تا قرار دادن در برنامه هفتگی روزی ۲۰ الی ۳۰ دقیقه با هفته ای ۳ الی ۴ بار این تمرین را انجام دهید.

دوچرخه سواری :

دوچرخه سواری یم ورزش قدیمی و محبوب میباشد که میتواند شما را به تناسب اندام نزدیک کند.این ورزش به صورت سنتی و قدیمی باید بیرون از خانه انجام شود ولی بسیاری از باشگاههای بدنسازی دارای دوچرخه های ثابت میباشند که میتوانید از ان ها استفاده نمائید.

دوچرخه سواری علاوه بر کاهش وزن اگر به صورت مداوم و منظم انجام شود خطر ابتلا به انسولین ، بیماری های قلبی و سرطان و … را در ورزشکار برخوارد میسازد.

مطالعات نشان داده است که یک فرد ۷۰ کیلوگرمی اگر روزانه به مدت ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری کند میتواند به ساده ۲۵۶ کالری بسوزاند.

وزنه برداری:

تمرین وزنه برداری برای افرادی که به دنبال کاهش وزن و افزایش حجم عضلانی هستند یک انتخاب محبوب و مهم است.

ورزش وزنه برداری علاوه بر کاهش وزن به افزایش قدرت و تقویت رشد عضلات کمک زیادی میکند و باعث افزایش سرعت متابولیک بدن شود هر چقدر متابولیک بدن افزایش یاید میزان سوخت و ساز و سوزاندن کالری افزایش پیدا میکند .این ورزش علاوه بر سوزاندن کالری در حین تمرین میتواند تا نیم ساعت بعد از تمرین هم به سوزاندن کالری کمک کند.

شنا:

هیچ شکی وجود ندارد که شنا به عنوان یکی از بهترین و جالب ترین ورزش های محبوب در کاهش وزن سریع به حساب می اید این ورزش یکی از ورزش های سنتی و قدیمی میباشد به طوری که با هر نیم ساعت شنا میتوانید حدود ۳۰۰ کالری از بین میرود اما به صورت عادی هیچ مدتی برای لاغر شدن توسط شنا وجو دارد چون به نوع و سرعت و کالری دیافتی هر فرد بستگی دارد اما میتواتد یک تمرین خود برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن باشد. شنا به جز کاهش کالری و لاغری به قوی شدن عضلات بدن نیز کمک میکند و فشار کمتری روی مفاصل وارد میکند و این یک گزینه عالی برای کسانی میباشد که دچار آسیب دیدگی یا آسیب هستند میباشند.

کاهش وزن سریع

کوتاه و مختصر :

تمامی ورزش هایی که به تحرک فرد ختم شود و باعث شود تا میزان ضربان قلب بالا رود در کاهش وزن تاثیر خوبی دارد اما نوع تغذیه و ژنتیک هم یکی از کمک بسیار زیادی برای از دست دادن وزن بدن دارند.

 

پاسخی بگذارید