۸ نکته طلایی برای افزایش فروش در سایت

8 نکته طلایی برای افزایش فروش در سایت

اکثر صاحبان سایت مخصوصا کسانی که تازه وارد حوزه کسب و کار اینترنتی می‌شوند با موارد زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند یکی از مهمترین این چالش‌ها فروش در سایت است، زیرا تا زمانی که نتوانید سایت خود را به مرحله سود آوری برسانید عملا کار خاصی انجام نداده‌اید. بنابراین در این مقاله شما را به ۸ نکته طلایی برای افزایش فروش در سایت آشنا می‌کنم که با در نظر گرفتن این موارد بتوانید تجربه خوبی را از کسب و کار اینترنتی خود داشته باشید.

تولید محتوا :

  • محتوای مناسب و خوبی به‌صورت مقاله در حوزه‌ی کاری خود تهیه نمایید و به‌هیچ‌عنوان مطالب را از جایی کپی نکنید و حتماً مقالات را خودتان بنویسید و از نکات مهم در مقاله‌نویسی رعایت مقدار پاراگراف‌ها ( حداکثر هر پاراگراف ۵ خط )، استفاده از عکس‌های مرتبط و خاص است تا مخاطب علاقه‌مند به مطالعه و پیگیر آموزش‌ها و مقالات سایت شما باشند.

 

تولید محتوای صوتی و ویدئویی :

  • تولید محتوا به مقالات و آموزش‌های متنی خلاصه نمی‌شود بلکه یک سایت خوب بایستی به تولید محتوای صوتی و تصویری هم بپردازد تا بتواند مخاطبان بیشتری را جذب سایت خود نماید.

 

عکس‌های مرتبط :

  • برای یافتن عکس‌های خوب و مرتبط با مقالات خود زمان کافی بگذارید و وسواس به خرج دهید تا مقالات شما جذاب‌تر شوند. به‌هیچ‌عنوان از سرچ گوگل و عکس‌هایی که در مقالات دیگران استفاده‌شده در مقالات خود استفاده نکنید به دلیل آنکه گوگل متوجه می‌شود سایت شما در حال کپی کردن است و در رتبه و سئوی سایت شما تأثیر منفی دارد.

 

تولید آموزش‌های رایگان:

  • به‌هیچ‌عنوان از تولید آموزش‌های رایگان غافل نشوید زیرا با تولید آموزش‌های رایگان می‌توانید یک قیف فروش را به‌صورت هوشمندانه طراحی کنید.

 

قیمت‌گذاری اصولی روی محصولات:

  • قیمت محصولات خود را به‌درستی انتخاب کنید و سعی کنید محصولی فراتر از انتظار مشتری به او تقدیم کنید، هرچقدر صادقانه و بدون کم و کاستی آموزش‌های خود را ارائه کنید تعداد مشتریان شما افزایش پیدا خواهند کرد. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که تازه‌واردان در حوزه‌ی کسب‌وکار اینترنتی و در قیمت‌گذاری محصولات محتوا محور مرتکب می‌شوند این است که با انتخاب مبلغ‌های خیلی پایین و یا انتخاب مبلغ‌های نجومی باعث شکست خود در حوزه کسب‌وکار اینترنتی می‌شوند. در حیطه‌ی قیمت‌گذاری اصول و قواعدی وجود دارد که بایستی آن‌ها را رعایت نمایید تا یک قیمت‌گذاری صحیح را بتوانید روی محصولات خود اعمال کنید.

 

پشتیبانی محصولات:

  • یکی از مهم‌ترین اصل‌های فروش در سایت پشتیبانی محصولات است. هر محصولی که تولید می‌کنید به مخاطب یا مشتری اطمینان دهید که در کنار او هستید و هرلحظه او را حمایت می‌کنید که مشکلات خود را به‌راحتی شناسایی و حل نماید. برای درک بهتر این موضوع تصور کنید در کاری که مربوط به فروش سایت شما است به مشکل برخورده‌اید و من محصولی دارم که آن مشکل را حل می‌کند اما شما بعد از خریداری محصول و مشاهده بازهم نکاتی را متوجه نمی‌شوید و مشکل شما همچنان برقرار است در آن حالت دوست دارید با شما چگونه برخورد شود؟

درست است، به‌صورت کامل به شما پشتیبانی داده و تا رفع مشکل کنار شما باشم. بسیار خب بعد از رفع مشکل شما چه احساسی خواهید داشت؟ مطمئناً حس خوب داشتن یک همراه و مشاور که می‌توانید به او تکیه کنید.

بنابراین سعی کنید همین حس خوب را در مشتریان خود ایجاد کنید. این اصل یکی از رموز موفقیت در کسب‌وکار اینترنتی است که متأسفانه بیشتر سایت‌ها از این موضوع غافل هستند.

 

ضمانت محصول:

  • گزینه‌ی مهم بعدی بعد از پشتیبانی، ضمانت محصول است. تصور کنید در خیابان به یک غریبه بگویید یک‌میلیون تومان به شما بدهد. چه اتفاقی می‌افتد؟ آن شخص یا بی‌اعتنا به راه خودش ادامه می‌دهد و یا ممکن است به شما بگوید من شما را نمی‌شناسم که به شما هم‌چین مبلغی را پرداخت کنم.

در مورد صفحه‌ی محصول هم همین قضیه صادق است بنابراین اگر به محصولات خود اطمینان دارید در صفحه‌ی  عنوان کنید با ضمانت بازگشت وجه البته این موضوع فقط برای محصولات آموزشی و دانلود قابل استفاده است.

تعدادی از صاحبان سایت که به تازگی وارد این حوزه شده‌اند در رابطه با ضمانت محصول هراس دارند که مشتریان بعد از خرید و دانلود محصولات آنان درخواست بازگشت وجه را بدهند. اما نگران نباشید این موضوع فقط یک فکر بی‌اساس در ذهن شما است، زیراکسانی که به‌عنوان مشتری جذب سایت شما می‌شوند و قصد یادگیری دارند چنین کاری را انجام نمی‌دهند و طبق تجربه از هر ۱۰۰ نفر ممکن است بین ۲ تا ۵ نفر این کار را انجام دهند که این تعداد هم واقعاً مهم نیستند و شما ۹۵ نفر مشتری وفادار دارید که باید به فکر راهنمایی و پشتیبانی آن‌ها باشید.

جی آبراهام ( Jay Abraham ) یکی از بزرگ‌ترین استادان کسب‌وکار و تجارت شخصی می‌گوید: هر معامله برای فروشنده و خریدار ریسک دارد! اگر شما ریسک را نمی‌پذیرید چطور توقع دارید خریدار این ریسک را قبول کند.

بنابراین توصیه می‌کنم بازگشت بی‌قیدوشرط وجه محصول را در استراتژی کار خود قرار دهید.

 

نگرش به کسب و کار:

  • آخرین موضوع هم نگرش شما در مورد کسب‌وکارتان است. مطمئن باشید اگر نگرش درست و مثبتی داشته باشید و عمل‌گرا باشید بدون شک می‌توانید به کسب‌وکارتان رونق دهید.

اگر شما همراهان پست آموز نظری در این رابطه دارید در این صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

منبع: پست آموز

پاسخی بگذارید