۸ نوشیدنی تاثیرگذار در کاهش وزن

کاهش وزن

هنگامی که در کنار تغییر شیوه زندگی سالم قرار میگیرید و در تلاش هستید تا وزن خود را کاهش دهید نوشیدنی های خاصی در لاغری تاثیر زیادی دارند و از به عملکرد سایر روش کمک زیادی میکنند.

نوشیدنی هایی از قبیل چای سبز ، قهوه و نوشیدنی های پر پروتئین نشان داده است که سوخت و ساز بدن را تقویت میکند و باعث کاهش گرسنگی میشود همه ی این موارد دست به دست هم میدهد و باعث میشود شما به اندام ایده آل خود برسید.

در این مقاله هشت نوشیدنی موثر در کاهش وزن را برای شما جمع آوری کردیم که برای رسیدن به اندام ایده آل و کاهش وزن در رژیم غذایی خود قرار دهید.

چای سبز

چای سبز با داشتن آکسیدان های مفید و مواد مغذی قدرتمند یکی از نوشیدنی های موثر برای کاهش وزن به شمار می آید.ترکیبات چای سبز حاوی زیادی کاتچین است.کاتچین یک نوع آنتی اکسیدان است که فرایند چربی سوزی را به شدت افزایش میدهد و متابولیسم بدن را تقویت میکند.

ماچا نوعی چای سبز است که حاوی مقادیر زیادی کاتچین نسبت به چای سبز عادی است که این یک گزینه خوب برای کاهش وزن میباشد. ناگفته نماند چای سبز حاوی مقدار زیادی کافئین ایت که با افزایش سطح انرژی و بهبود عملکرد ورزشی میتواند به کاهش وزن کمک کند.حتی با نوشیدن چای سبز میزان فشار خود در حد پایین قرار میگیرد و خطر ابتلا به بیماریهایی مانند بیماری های قلبی ، برخی سرطان ها و دیابت را کاهش دهند.

کاهش وزن

قهوه

قهوه یکی از نوشیدنی های قدیمی و پرطرفدار میباشد که برای تقویت افزایش سطع انرژی استفاده میشود.این امر به این دلیل است که قهوه حاوی مقدار زیادی کافئین است.این ماده به عنوان یک محرک در بدن عمل میکند و در کاهش وزن کمک زیادی به شما میکند.

قهوه میتواند انرژی را کاهش داده و متابولیسم را افزایش دهد همچنین نشان داده شده است که مصرف کافئین باعث افزایش متابولیسم و ترویج چربی سوزی میشود.

چای سیاه

مانند چای سبز ، چای سیاه حاوی ترکیباتی است که ممکن است باعث کاهش وزن شود.چای سیاه نوعی چای است که نسبت به سایر چای ها در معرض هوای بیشتری قرار گرفته شده و در نتیجه طعم قوی تر و رنگ تیره تری دارد. چای سیاه سرشار از پلی فنول است.پلی فنول ها آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که در کاهش وزن تاثیر زیادی دارند.مطالعات نشان داده است که پلی فنول ها موجود در چای سبز با کاهش کالری ، تجزیه چربی و جلوگیری از رشد باکتری در روده ها باعث کاهش وزن بدن میشود.

آب

افزایش میزان مصرف آب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامت کلی به حساب می آید.مطالعات نشان داده است نوشیدن آب قبل از وعده های غذایی به کاهش کالری و کاهش وزن کمک کند.حتی ناگفته نماند نوشیدن آب سرد باعث افزایش انرژی در حالت استراحت میشود.و موجب میشود شما در حالت استراحت هم کالری بسوزانید.

سرکه سیب

سرکه سیب حاوی مقدار زیادی اسید استیک است که با کاهش سطح انسولین ، بهبود متابولیسم ، سرکوب اشتها ، و سوزاندن چربی ، در کاهش وزن به شما کمک کند.مطالعات زیادی نشان داده است که اسید استیک میتواند از افزایش وزن جلوگیری کرده و مانع تجمع چربی در شکم و کبد شود.

سرکه سیب تخلیه معده را کندتر میکند این امر به شما کمک میکند تا مدت طولانی تری شما را سیر کند و پرخوری را کاهش کند.اما باید توجه داشته باشید که سرکه سیب میتواند باعث آسیب به دندان شما شود باید همیشه در نظر داشته باشید بعد از استفاده از سرکه سیب حتما اقدام به شیستو با آب نمائید.

چای زنجبیل

زنجبیل به عنوان ادویه ای برای افزودن طمع به غذاها و به عنوان داروی گیاهی برای درمان حالت تهوع ، سرماخوردگی ، و ورم مفاصل مورد استفاده قرار میگیرد.مطالعات زیادی نشان میدهد که ریشه این گیاه تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد.چای زنجبیل اثر حرارتی مواد غذایی ( تعداد کالری مورد نیاز برای هضم و جذب غذا ) را به میزان ۴۳ کالری افزایش میدهد.اگر چه این تعداد کالری زیاد نیست اما نشان میدهد که هنگامی که با خواص سیر کننده آن ترکیب شود میتواند راهی موثر برای کاهش وزن شود.

نوشیدنی پروتئین دار

نوشیدنی هایی که دارای پروتئین بالایی هستند میتوانند گرسنگی را کاهش دهند.با کاهش اشتها میزان پرخوری شما کاملا کاهش میابد و این باعث میشود سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کرده و موجب کاهش وزن شود.پروئین سطح هورمونهای کاهش گرسنکی مانند GLP-1 را کاهش داده و این امر به کاهش گرلین منجر میشود این هورمونها تحریم اشتها را برعهده دارند.

آب سبزیجات

اگر چه نوشیدن آب میوه با افزایش وزن رابطه یکی دارد اما بر خلاف این نوشیدن آب سبزیجات میتواند کمک زیادی برای از دادن وزن بکند.سبزیجات به دلیل داشن فیبر بالا بهترین انتخاب برای سلامتی به حساب می اید. سبزیجات کالری کمی دارد و شما را کاملا سیر نشان میدهد با این حال میزان سوخت و ساز بدن افزایش یافته و باعث کاهش وزن میشود.

ترجمه از وبسایت خارجی

 

پاسخی بگذارید