۷ افزونه مهم و ضروری برای سایت های وردپرس

اگر مدیر یک سایت وردپرسی هستید حتما با افزونه های وردپرس آشنایی کامل دارین و مد نظر دارید چقدر برای یک سایت وردپرسی با ارزش هستند به همین دلیل در این مقاله لیست ۱۰ تا از بهترین افزونه های وردپرس که برای سایت های وبلاگی یا هر سایتی نیاز است رو آماده کردیم آمیدواریم بهره کافی را برده باشیم.

Jetpack

برای ایجاد یک سایت وردپرسی زمان زیادی را حتما صرف میکنید و دوست دارید به بهترین شکل از سایتتون محافظت کنید.متاسفانه بدافزار ها و سایر روش ها که بدون هیچ اطلاعی بر روی وبسایت انجام میدیم باعث میشود که یک روزه کلا سایت کاملا ویران شود به همین دلیل برای به حداقل رساندن این ریسک به یک افزونه امنیتی نیاز داریم.

افزونه Jetpack با بیش از ۵ میلیون نصب فعال جزء محبوب ترین و پرکاربرد ترین افزونه های وردپرس برای وبلاگ ها و سایر سایت به حساب می آید.این افزونه به تقویت  امنیت سایت ها کمک میکند و از حملات به سایت شما جلوگیری میکند.

از ویژگی های مهم Jetpack میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلتر کردن اسپم

اسکن بدافزارها

محافظت از حمله افراد

ورود ایمن حتی به صورت دومرحله ای

نظارت بر خرابی

پشتیبان گیری روزانه

این افزونه به صورت پولی و رایگان در سایت مرجع و سایت های دیگر وجود دارد.برای آشنایی با کارکرد این افزونه میتوانید نسخه رایگان را برای سایت خود نصب کنید و ودر صورت عملکرد خوب نسخه پولی را خریداری نمائید.

WP Forms

فرم ها نیاز هر سایتی میباشد تا با اضافه کردن آن به سایت ارتباط بازدیدکنندگان با شما آسان باشد.فرم های تماس همچنین به شما امکان میدهند تا اطلاعات بازدید کننده را برای استفاده در بازاریابی هدف جمع آوری کنید.این افزونه برای ساخت فرم تماس با ما است که با کشیدن و رها کردن به شما این امکان را  میدهد تا در عرض چند دقیقه فرم های پیچیده ای را بسازید و فعال کنید.ویزگی های مهم این افزونه این است که فرم های ساخته شده کاملا ریسپانسیو هستند و در تمام گوشی ها و سیستم های ویندوز کار میکند.قالب های از پیش ساخته شده نیز در این افزونه برای راحتی شما وجود دارد.

WP Rocket

هر چقدر وبسایت شما بزرگتری باشد و اطلاعات و مطالب زیادی داشته باشد مدت زمان زیادی طول میکشد تا صفحات شما برای بازدید کننده نمایش داده شود.این امر در صورتی که تصاویر با کیفیت بالا باشد و پرونده های بزرگی داشته باشد کاملا امری طبیعی است.

سایت های دیر لود میشوند به UX سایت صدمه میزنند بلکه میتواند بر سئو شما نیر تاثیر منفی بگذارد.به همین دلیل سرعت سایت عامل اصلی توجه گوکل به سایت شما میباشد.بنابراین ،بهینه سازی سرعت را در اولیت کار خود قرار دهید.

افزونه WP Rocket به سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ شما از طریق کش کمک میکند و اقدام به فشرده سازی کدها و پرونده ها میکند.

WP Rocket

UpdraftPlus

همانطور که قبلا اشاره کرده اگر میخواهید از اطلاعات و پرونده سایت خود محافظت کنید باید از افزونه های امنیتی وردپرس استفاده کنید.هیچ سایت صد در صد ایمن نیس چه به دلیل خرابی سرور ، نقض امنیت و … به همین دلیل در صورت بروز اتفاقی برای سایت مفید است بدانید که یک نسخه پشتیبان ار وبلاگ خود دارید.

با استفاده از UpdraftPlus میتوانید یک نسخه پشتیبان از وبسایت خود ایجاد کرده و با خیال راحت آن را در سیستم خود ذخیره کنید.یکی از مزیت های این افزونه پشتیبان گرفتن از کل سایت یا یک قسمت از سایت میباشد

Monsterlnsight

یکی از بهترین افزونه برای وبسایت شما است و به شما این امکان را میدهد تا مخاطبین سایت خود را بشناسید.پیگیری ترافیک سایت این فرصت را میدهد تا بدانید بازدید کنندگان سایت در کدام طرف سایت فعالیت دارند و دنیال چه چیزهایی هستند.

ابزارهای تحلیلی معناداری را به شما میدهد و باعث میشود شما با رفع این مشکلات سایت خود را به بهترین شکل اداره کنید.

Monsterlnsight افزونه داشبورد Google Analyrics  است که آمار بازدید کنندگان را برای شما ارائه میدهداین امار شامل موارد زیر میباشد:

دستگاهایی که مخاطبین شما استفاده میکنند.

نرخ تبدیل و گزارش درآمد

شناخت مخاطبین از جمله سن ، جنس و …

مزیت دیکر این افزونه این است شما میتوانید به راحتی آن را با برخی از افزونه های وردپرس مانند WP Forms و Yoast SEO ادغام نمائید.

Revive Old Post

بخشی از اجزای یک وبلاگ موفق به طور منظم اشتراک گذاری محتوا است نه در خود وبلاگ بلکه در شبکه های اجتماعی.انجام این کارها به شما این امکان را میدهد تا مخاطبین خود را همیشه درگیر نکه دارید و باعث افزایش ترافیک سایت شما میشود.

این افزونه به شما این امکان را میدهد تا پست وبلاگ را بطور خودکار در کانال های رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.میتوانید برنامه ای را برای اشتراک مطالب جدید هنگام انتشار ایجاد کنید.همچنین میتوانید با انتشار پست های قدیمی رونقی به سایت دهید.

Yoast SEO

یکی از مهمترین جنبه های چالش برانگیز اجرای یک سایت خوب ، تسلط بر سئو آن میباشد.متاسفانه هیچ معیاری وجود ندارد که سایت خود را بدون سئو در صفحه گوگل قرار دهید.با این حال افزونه Yoast SEO با داشتن رتبه پنج ستاره و وبیش از ۵ میلیون نصب افزونه شماره یک سئو به حساب می آید این افزونه به ویرایشگر وردپرس شما اضافه میشود که میتوانید یک کلمه کلیدی را انتخاب کرده و مطابق با شیوه های خود یواست که درج میکند محتوای خود را کامل کنید.

Yoast SEO

منبع:WP buffs

 

 

پاسخی بگذارید