فعال کردن حالت تاریکی برای اندروید

فعال کردن حالت تاریکی

یکی از ویژگی های جدید بروز رسانی اندروید ۱۰ ، که اکنون در همه دستگاه های اندروید منتشر شده است حالت تاریکی میباشد.

این حالت تاریکی برای تمام قسمت های گوشی شماست و تمام منو ها و حتی بیشتر برنامه های محلی گوگل مثل یوتیوب و کروم فعال شده است همچنین با برخی از برنامه های پرطرفدار اینستاگرام و تلگرام نیز کار میکند و به زودی تمامی برنامه های اندروید را در بر میگیرد.

دلیل استفاده از حالت تاریکی چیست؟

با توجه به اینکه صفحه نمایش بزرگترین مصرف کننده باتری به حساب می آید به همین دلیل گوگل برای حل این مشکل با فناوری حالت تاریکی ادعا میکند استفاده از این فناوری به شکل قابل توجهی مصرف باتری را کاهش میدهد.

گوگل همچنین ادعا دارد حالت تاریکی برای افرادی که به نور روش حساس هستند و یا افرادی که دید کمتری دارند بهترین گزینه میباشد.این امکان بهترین گزینه برای استفاده در شب میباشد چون وجود رنگ های زیاد در تاریکی شب چشم هر کاربری را اذیت میکند.

حالت تاریکی تنها بخشی از اندروید ۱۰ میباشد که قبلا به آن Android Q میگفتند.این بروزرسانی مانند IOS  قابلیت دستی دارد و میتوان از قسمت اعلان ها خاموش یا روشن کرد.

اما در اینجا ما آموزش فعال کردن حالت تاریکی در اندروید را برای شما نشان میدهیم و امیدواریم از این آموزش استفاده کافی را برده باشید.

فعال کردن حالت تاریکی

کدام یک از سیستم عامل های اندروید ۱۰ دارای حالت تاریکی هستند؟

 

  • Google Pixel 4 / Pixel 4 XL
  • Google Pixel 3 / Pixel 3 XL
  • Google Pixel 3a / Pixel 3a XL
  • Google Pixel 2 / Pixel 2 XL
  • Google Pixel / Pixel XL
  • Essential Phone
  • OnePlus 7T
  • OnePlus 7T Pro

در ضمن این لیست با سرعت بالا در حال افزایش است چون شرکت های مختلفی از اندروید ۱۰ برای گوشی های موبایل خود استفاده میکنند بنابراین اگر از حالت تاریکی استفاده نمیکنید منتظر بمانید و به زودی حتما از این فناوری خوب استفاده کافی را ببرید.

نحوه فعال کردن حالت تاریکی در اندروید ۱۰ :

شما سه راه برای فعال کردن حالت تاریکی دارید که همه آنها را در مرحله زیر آموزش خواهیم داد.

برای فعال کردن حالت تاریکی به قسمت تنظیمات رفته و بعد بر روی نمایش یا Display ضربه بزنید.

ضامنی را برای حالت شب یا Dark Theme مشاهده خواهید کرد برای فعال کردن آن ضربه بزنید با این کار یک گزینه به دسته آیکون های شما اضافه میشود . و از قسمت نوتفیکیشن اقدام به روشن کردن حالت تاریکی کنید.

در نظر داشته باشید در بعضی از گوشی های اندروید یک قسمت بنام صرفه جویی در باتری وجود دارد که با زدن و فعال شدن این قسمت تمامی برنامه های پس زمینه ، موقعیت کاملا خاموش میشود حالا که Dark Theme  را فعال کردید میتواند شاهد تغییراتی در پس زمینه و بعضی از برنامه ای خود گوگل که به نام های جیمیل ، یوتیوب ، تصاویر گوگل و اینستاگرام و تلگرام و … باشید.

چه زمانی تلفن من اندروید ۱۰ را دریافت میکند؟

تلفن های بعدی که انتظار اندروید ۱۰ را داریم میتوان به سامسونگ ، ال جی ، وان پلاس و شیائومی اشاره کرد دلیل این عمر این است که همه این شرکتها چندین برنامه بتا در اندروید ۱۰ تلفن داشتند و این نشان میدهد که آنها برای دریافت اندروید ۱۰ در اولویت هستند.

کاربران نوکیا دیگر نیازی به صبر کردن ندارند زیرا نوکیا قبلا برنامه های راه اندازی اندروید ۱۰ را قبلا اعلام کرده است و و این بروز رسانی برای تلفن های اندروید مبهم است و جای هیچ سوالی نیست بنابراین دستگاه های قدیمی ممکن است در اواسط سال ۲۰۲۰ بروز شوند.

در حالی که ما چیزی از هونور ، هووای ، موتورولا ، سونی نشنیدیم انتظار داریم جدیترین گوشی های این کمپانی در اواسط سال ۲۰۲۰ کاملا به روز شوند.

 

اما طرفداران HTC مدت زمان زیادی را باید منتظر دریافت بروزرسانی باشند. همه تلفن های این شرکت به روز نمیشوند زیرا برخی از انها خیلی قدیمی هستند اما بیشتر تلفن های خریداری شده در چند سال گذشته واجد این شرایط هستند ، بنابراین تلفن های جدیدتر نسبت به تلفن های قدیمی زودتر از فناوری حالت تاریکی استفاده میکنند.

پاسخی بگذارید