افزایش امنیت ورود به وردپرس بدون افزونه

روش افزایش امنیت ورود به وردپرس بدون افزونه

همانطور که می‌دانید یک از مولفه‌های مهمی که در طراحی سایت با وردپرس باید انجام دهید این است که امنیت ورود به وردپرس را افزایش دهید تا خطرات احتمالی هک سایتتان را کاهش دهید.

این موضوع به قدری مهم و ضروری است که غفلت از آن ممکن است تمام زحمات شما را به هدر دهد.

برای افزایش امنیت ورود به وردپرس افزونه‌هایی وجود دارند که می‌توانند این موضوع مهم را برایتان به راحتی انجام دهند، اما اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که علاقه‌ای به نصب افزونه‌های زیاد در وردپرس را ندارید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا این مورد را بدون نصب هیچ گونه افزونه‌ای انجام دهیم.

 

در این مقاله شما با دو روش کاربردی و ساده آشنا خواهید شد که می‌توانید از هر کدام که مایل بودید استفاده نمایید.

اولین روش حفاظت از صفحه‌ی ورود به وردپرس و دومین روش افزایش امنیت پوشه ادمین است که در ادامه با روش کار آشنا خواهید شد که در نهایت هر کدام به تنهایی افزایش امنیت ورود به وردپرس را تضمین می‌کنند.

 

حفاظت از صفحه‌ی ورود به وردپرس:

اولین قدمی که در این مرحله بایستی انجام دهید این است که وارد روت سایت خود شوید و فایل htaccess. را یافته و وارد حالت ویرایش آن شده و کدهای زیر را در آن وارد کنید:

 

نکته بسیار مهم:

در صورتی می‌توانید از این کدها استفاده نمایید که آی پی استاتیک داشته باشید. توجه داشته باشید زمانی که اینترنت را خریداری می‌کنید اینترنت شما دارای آی پی داینامیک است، یعنی با هر بار خاموش و روشن شدن مودم شما، آی پی تغییر خواهد کرد.

 

افزایش امنیت پوشه ادمین

در این روش شما ناحیه مدیریت وردپرس را ایمن می‌کنید برای این منظور کافیست کد زیر را به فایل htaccess. اضافه کنید این عملیات دایرکتوری wp-admin را تحت حفاظت قرار می‌دهد.

بنابراین وارد روت سایت خود شوید و فایل htaccess. را یافته و وارد حالت ویرایش آن شده کدهای زیر را کپی کرده و وارد آن نمایید.

 

دقت نمایید در کدهایی که در این مقاله مشاهده می‌کنید در قسمتی که آدرس آی پی وارد شده باید آی پی خود را وارد نمایید.

اگر نمی‌دانید که آی پی شما چیست در گوگل جستجو کنید ” what is my ip address ” تا آی پی خود را مشاهده نمایید.

منبع: پست آموز

پاسخی بگذارید