گوگل بر چه اساسی به سایت‌ها رتبه می‌دهد؟

گوگل بر چه اساسی به سایت‌ها رتبه می‌دهد

یکی از دغدغه‌های مهمی که هر وبمستر با آن مواجه است دریافت رتبه مناسب از گوگل و دیده شدن در صفحه اول این غول بزرگ اینترنتی است. بنابراین در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که گوگل بر چه اساسی به سایت‌ها رتبه می‌دهد؟ پس با ما همراه باشید.

  • فعال بودن سایت از نظر تولید محتوا

یکی از معیارهای مهمی که باید در نظر داشته باشید موضوع تولید محتوا است. البته تولید محتوا به این معنی نیست که از سایت‌های دیگر کپی کنید و در سایت خود منتشر نمایید، بلکه به این معنی است که از اطلاعات موجود مطالعه نمایید و سپس به زبان خودتان آن‌ها را بازنویسی کنید.

البته این موضوع برای کسانی که تازه کار هستند شاید کمی ترسناک به نظر برسد اما وقتی شروع به نوشتن کنید خواهید دید که اطلاعاتی در ذهنتان هست که بتوانید آن‌ها را به مقاله تبدیل نمایید.

بنابراین تا می‌توانید به صورت منظم تولید محتوا را در برنامه روزانه خود بگنجانید و یکی از مواردی که باید در تولید محتوا در نظر داشته باشید این است که تولید محتوا را فقط در محتوای متنی خلاصه نکنید و حتما تولید محتوای ویدئویی و صوتی هم در آموزش‌ها و محتوای خود در نظر بگیرید.

نکته مهم دیگری که در تولید محتوا باید در نظر داشته باشید این است که سعی کنید محتوایی را تولید کنید که هدفمند بوده و بتواند مشکلات کاربران شما را حل نماید.

  • Uptime بودن سایت

قبل از اینکه سایت خود را راه‌اندازی کنید حتما دقت داشته باشید که از شرکت‌های هاستینگ معتبر هاست خود را تهیه نمایید و این کار را می‌توانید با یک جستجو کوچک در گوگل انجام دهید تا شرکت‌هایی که هاستینگ معتبر و بدون قطعی ارائه می‌دهند را پیدا نمایید.

  • سرعت بارگذاری سایت

یکی از عواملی که به غیر از گوگل برای کاربران شما هم به شدت مهم و تاثیرگذار است سرعت بارگذاری سایت است. این مورد به عوامل زیادی بستگی دارد که خارج از عنوان این مقاله است. اگر سایت شما توسط وردپرس طراحی و پیاده‌سازی شده است می‌توانید از افزونه‌هایی که سرعت سایت و کدهای قالب شما را بهینه می‌کنند استفاده نمایید.

البته قبل از اینکه از این افزونه‌ها استفاده نمایید مطمئن شوید که قالبی که انتخاب کرده‌اید دارای کدهای سبک و بهینه است. بعد از انجام این موارد می‌توانید سایت خود را در GTmetrix بررسی نمایید تا اطلاعات جامع‌تری از سرعت سایت خود بدست آورید.

  • میزان اعتبار و محبوبیت در وب

میزان اعتبار و محبوبیت شما بستگی به کاربران و محتوایی است که تولید می‌نمایید. هر چقدر ترافیک شما بالا باشد و ترافیک بازگشتی مناسبی داشته باشید به میزان اعتبار و محبوبیت شما در وب افزوده خواهد شد که تمامی این موارد نیاز به یک برنامه‌ریزی منظم و استراتژی مناسب در راستای حوزه‌ی شما را می‌طلبد.

  • میزان محبوبیت و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

یکی از فاکتورهای مهم دیگر برای گوگل فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و تعامل با مخاطبان شبکه‌های اجتماعی است که تحت عنوان سوشال مارکتینگ معرفی می‌شود.

هر چقدر فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی وسیع‌تر و هدفمندتر باشد از دیدگاه گوگل سایت شما دارای اعتبار و محبوبیت بیشتری خواهد بود. فقط در نظر داشته باشید که محتوا را فقط برای گوگل تولید نکنید، بلکه هدف اول شما بایستی تولید محتوا برای کاربران و مخاطبانتان باشد، زیرا با جذب مخاطبان بیشتر به صورت اتوماتیک نزد گوگل هم محبوب خواهید شد و می‌توانید رتبه‌ی مناسبی از گوگل دریافت نمایید.

به زودی مقالات گسترده‌تری در رابطه با سئوی حرفه‌ای منتشر خواهیم کرد تا شما کاربران پست آموز به صورت رایگان از آن‌ها بهره‌مند شوید.

لطفا نظرات خود را در رابطه با این که گوگل بر چه اساسی به سایت‌ها رتبه می‌دهد؟ با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: پست آموز

پاسخی بگذارید