بهینه‌سازی و افزایش سرعت بارگذاری تصاویر با  Rocket Lazy Load

بهینه‌سازی و افزایش سرعت بارگذاری تصاویر با  Rocket Lazy Load

بهینه‌سازی و افزایش سرعت بارگذاری تصاویر با  Rocket Lazy Load

امروزه همه‌ی مردم عاشق سرعت هستند و دوست دارند در کمترین زمان ممکن کارهای خود را انجام دهند. وقتی شما وارد سایتی می‌شوید دوست دارید در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسید، سایت به سرعت بارگذاری شود تصاویر را به بینید و به هدفی که از ورود به آن سایت داشتید برسید.بسیاری از کاربران در مقابل سایت‌‌هایی که دیر بارگذاری می شود کم حوصله هستند و اقدامی که انجام می‌دهند به ضرر آن سایت می باشد ترک سایت قبل از باز شدن سایت  فاجعه‌ای برای مدیر آن سایت می باشد.افزایش بارگذاری تصاویر یکی از مهمترین عوامل دخیل در سرعت بارگذاری سایت شما می‌‌باشد دو عامل مهم در مورد بارگذاری عکس‌ها که سرعت سایت شما را به شدت تحت تاثیر قرار ‌میدهد:

  • بهینه بودن عکس‌ها
  • نحوه بارگذاری عکس‌ها

در این مقاله ما در پست آموز به برسی افزونه‌ی وردپرسی Rocket Lazy Load می پردازیم با ما همراه باشید.

افزونه بهینه‌سازی و افزایش سرعت بارگذاری تصاویر Rocket Lazy Load

افزونه Rocket Lazy Load  با بیش از ۹۰۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس  و زیر مجموعه افزونه مشهور WP Rocket  یکی از افزونه های محبوب در این زمینه می باشد. این افزونه تصاویر و آی‌فریم‌ها را در بهینه‌ترین زمان ممکن به کاربر نمایش می‌دهد. در واقع با کاهش مکانیسم درخواست‌های HTTP، سرعت بارگذاری تصاویر را افزایش می‌دهد. به بیان ساده‌تر بعد از بارگزاری کامل متن های سایت شما افزونه شروع به بارگذاری تصاویر مرحله به مرحله با توجه به اسکرول کاربر به پایین می کند.

که این کار باعث کاهش تعداد درخواست های Http در لحظه ی اول شده و سرعت بارگذاری را افزایش می دهد.

دامنه ی فعالیت این افزونه:

  •  شامل تصاویر شاخص
  •  تصاویر داخل پست‌ها در متن ابزارک‌ها
  • آواتارها
  •  آی‌فریم‌ها

نصب افزونه

ابتدا به پیشخوان سایت وردپرسی خود رفته از قسمت افزونه‌ها سپس افزودن و در قسمت جستجو    Lazy Load – Optimize Image  را جستجو کنید.افزونه را نصب و فعال نمایید. پس از فعال‌سازی گزینه‌ای با عنوان “Lazy Load” در بخش تنظیمات ایجاد می‌شود. با کلیک روی آن، بخش تنظیمات افزونه منتقل می‌شوید.

در تنظیمات رایگان این افزونه شما می توانید به سادگی ۳ مورد مهم که این افزونه جهت افزایش سرعت سایت فراهم کرده مشاهده کنید:

بهینه‌سازی و افزایش سرعت بارگذاری تصاویر با  Rocket Lazy Load

  • Images   : چنانچه می‌خواهید عملیات افزایش سرعت روی بارگذاری تصاویر اعمال شود، این گزینه را علامت بزنید.
  • Iframes & Videos: چنانچه می‌خواهید عملیات بهینه‌سازی روی ویدئوها و آی‌فریم‌ها اعمال شود، این گزینه را نیز علامت بزنید.
  • Replace Youtube videos by thumbnail :برای اینکه بتوانید ویدئوهای یوتیوب را با تصاویر شاخص جابه‌جا کنید، این گزینه را علامت بزنید.

 در نهایت تنظیمات را ذخیره کرده و تبریک می گوییم شما گام مهمی را در جهت افزایش سرعت بارگزاری سایت خود برداشتید. به یاد داشته باشید این افزونه تنها بخشی از عملیاتی است که شما می توانید جهت بهبود سرعت سایت خود انجام دهید.

 

منبع : پست آموز

پاسخی بگذارید