راهکارهای از دست دادن چربی نواحی پا

کاهش چربی پا یکی از مشکلات خانم و آقایان میباشد و به دنبال راهی برای از دست دادن ان هستند.برای از دست دادن چربی های اطراف پا باید ورزش هایی که برای تحریک عضلات پا میشود را انجام دهید.تمامی افراد در نواحی پا دارای چربی هستند اما این چربی در هر فرد متفاوت میباشد و کم و زیاد بودن این مقدار چربی در افراد متفاوت میباشد اما به صورت عام رایج ترین چربی در بین بانوان وجود دارد چون نسبت به آقایان تحرک کمتری دارند.

در حال حاضر کاهش دادن وزن یک ناحیه از بدن امکان پذیر نمیباشد به همین دلیل باید با انجام تمرینات ماهیچه هدف را تقویت کنند که این امر موجب کاهش چربی کل بدن میشود.

پست آموز در این مقاله به روش هایی برای کاهش چربی پا میپردازد امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما قرار گیرد.

چگونه میتوان چربی نواحی پا را از دست داد؟

طبق تحقیقات ورزشی ، امکان کم کردن چربی برای یک ناحیه از بدن امکان پذیر نمیباشد.پس باید با استفاده از تکنیک و ورزش هایی اقدام چربی سوزی بدن بکنید

ورزش یکی از بهترین راه های از دست دادن چربی بدن از جمله پا میباشد چون تحرک بیشتر از بخش های دیگر داردبه همین دلیل استفاده از تمرینات قدرتی و ورزش های هوازی بیشتر توصیه میشود.

افزایش قدرت

تمرینات قدرتی شامل انجام تمریناتی میباشد که با ایجاد مقاومت و استقامت در عضلات بدن میشود.فرم های تمرینی قدرتی با استفاده از دمبل ، باند های مقاومت و … است.انجام تمرینات قدرتی باعث ایجاد توده عضلانی بدن میشود و باعث کاهش چربی پا نیز میشود.

تمربنات قدرتی پا ، تمریناتی میباشد که موجب تقویت عضلات پا میشود و باعث کاهش چربی نواحی پا میشود این نوع تمرینات عبارت است از :

  • اسکوات
  • پرس پا
  • هاگ پا
  • تمرینات همسترینگ

ورزش های هوازی

انجام دادن ورزش های هوازی موقع افزایش ضربان قلب و میزان تنفس میشود هر چه قلب ضربان بالایی داشته باشد میزان چربی سوزی نیز بیشتر میشود.فعالیت هایی که باعث افزایش ضربان قلب میشود عبارت است از :

  • دویدن با سرعت آرام و تند
  • دوچرخه سواری
  • شنا کردن
  • رقص و پیاده روی

انجام دادن ورزش های هوازی باعث میشود کالری بدن بسوزد و در روند کاهش چربی سوزی کمک زیادی بکند.انجام دادن ورزش منظم هوازی باعث قوی شدن قلب و ریه های شما نیز میشود.

یک کارشناس آلمانی با انجام آزمایشی توانست نشان دهد که افرادی که به مدت ۳ بار در ۶ هفته برای انجام تمرینات اسپرینت وقت میگذارند چربی بدن خود را ۸ درصد کاهش داده اند.

کاهش چربی پا

کاهش دادن مصرف الکل و مشروبات

الکل به دلیل داشتن کالری زیاد و نداشتن ارزش غذایی میتواند تاثیر فراوانی برای افزایش وزن داشته باشد.نوشیدن الکل شاید باعث ایجاد پرخوری نیز شود و این امر هم در افزایش چربی قسمت های پا شود.

کاهش استرس

داشتن استرس در جامعه یک عمر عادی به شمار می آید اما سطح بالای این بیماری میتواند اثرات نامطلوبی برای سلامتی فرد ایجاد کند.که یکی از این عوامل افزایش وزن بد است.چون استرس منجر به تغییراتی در اشتها میشود که موجب پر خوری فرد شده و باعث افزایش وزن در فرد میشود.

افرادی که دارای استرس بالا میباشند در مقابل افرادی که استرس کمتری دارند حدود ۶ برابر بیشتر به افزایش وزن دچار میشوند.

برای رهایی از استرس از ورزش ، نفس عمیق و تفریحات سالم استفاده کنید تا در برابر افزایش وزن در امان باشید.

خواب کافی امری طلایی

خواب تاثیر زیادی بر روی افزایش وزن دارد چون کم بودن خواب باعث میشود هورمون های مختلف به خوبی عمل نکنند و باعث افزایش پرخوری در فرد میشوند.به طور مثال دو هورمون اصلی به نام های لپتین و گرلین در تنظیم اشتها نقش مهمی دارند در صورت کمبود خواب این هورمون ها تنظیم نشده و تاثیر زیادی در پرخوری فرد میگذارد.خواب کافی که مورد تایید کارشناسان میباشد ۷ ساعت در طول روز میباشد چون این مدت در تنظیم هورمون های بدن موثر میباشد.

 

ناگفته نماند کاهش چربی فقط در قسمت پاها امکان پذیر نمیباشد و باید به صورت کلی صورت بگیرد بهترین راه برای از دست دادن چربی پا، ترکیب ورزش ، رژیم غذایی ، و یک زندگی سالم است و در عین حال تمرین باید شامل تمرینات هوازی و قدرتی باشد تا نتیجه خود را به خوبی نشان دهد.

با کاهش دادن کالری روزانه بدن موجب از دست رفتن چربی بدن میشود.برای رفع این مشکل میتوانید با یک برنامه غذایی خود توسط پزشک متخصص راه چربی سوزی را به خوبی طی کرده و به اندامی ایده ال دست پیدا کنید.

 

امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید با ارسال نظرات و پیشنهادات ما را یاری دهید.

منبع : پست آموز

کانال تلگرام پست آموز

پاسخی بگذارید