رابطه الکل و بدنسازی

اگر این مطلب را میخوانید ، حتما فردی هستید که به سختی تلاش میکنید تا به بدن ایده آل خود برسید و این عمر برای شما بسیار مهم است که به نوع تغذیه خود برسید اما ممکن است در بعضی از موقع حوس خوردن مشروبات الکلی را بکنید اما حتما در نظر داشته باشید حتما تاثیری در عملکرد ورزشی شما میگذارد. بیشتر مردم از تاثیرات مصرف الکل که بر بدن وارد میکند آگاه هستند اما باز هم به سراغ این ماده خطرات میروند ولی استفاده از این ماده حتما مشکلاتی در سلامتی و ساختار ماهیچه شما تاثیر میگذارد که در این مقاله به بررسی این عادت بد میپردازیم.

خواب بی قرار

بسیاری از افراد و ورزشکاران حتما میدانند که خواب خوب و عمیق میتواند به ترمیم و بازسازی عضلات بدن کمک کند به همین دلیل حتی استفاده از مکمل ZMA را هم در برنامه خود قرار میدهند.الکل خواب شب و بیقراری را به شما میدهد و ممکن از حتی در خواب خروپف کنید اما در واقعیت استفاده از نوشیدنی های طبیعی بر روی عملکرد خواب شما تاثیر خوبی میگذارد.

استفاده از الکل خواب طبیعی را مختل میکند و میزان هورمون رشد را که در خواب ترشح میشود را تا ۷۰ درصد کاهش میدهد وقتی برای دستیابی به ماهیچه تلاش میکنید باید در نظر داشته باشید اصلی ترین معیار ترشح کامل هورمون رشد میباشد و نقش بزرگی برای افزایش حجم ماهیچه ایجاد میکند.هورمون رشد سلول های ماهیچه را تحریک میکند و هرچه میزان هورمون رشد بیشتر باشد ساخت عضله برای بدن آسانتر است.

سطح انرژی

با داشتن سطح انرژی پایین امکان تحمل یک تمرین با شدت بالا کاملا غیر ممکن میباشد و استفاده از نوشابه های انرژی زا کفایت نمیکند به همین دلیل الکل میتواند بر میزان گلیکوژن فراوانی بگذارد و باعث افت انرژی در شما شود.

کاهش مواد ذخیره شده در سلول های ماهیچه

بدن انسان سنتر الکل را بیشتر از سنتر گلیکوژن دوست دارد به همین دلیل با خوردن مقداری الکل بیشترین جذب توسط بدن انجام میشود و در هنگام شروع تمرین بدن شما کاملا خالی میشود و خستگی زودرس را به شما روی میدهد.استفاده از الکل نه تنها باعث افزایش قدرت در بدن نمیشود بلکه باعث افت شدید قدرت در بدن میشود.همچنین الکل میتواند افزایش فشار خون شود و میزان ضربان قلب را به شدت بالا میبرد از آنجا که ورزش باعث میشود تا ضربان قلب بالا برود قلب شما تحت فشار قرار میگیرد به همین دلیل انجام یک تمرین ساده میتواند برای شما دشوار به نظر برسد.

کالری اضافی

با نوشیدن یک قوطی آبجو در شب حدود ۱۵۰ کیلوکالری وارد بدن میشود که میتواند زحمات یک روزه شما را به هدر دهد حتی باعث ورود صدمه به بدن شما میشود این مقدار کالری نیازمند انجام ۳۰ دقیقه پیاده روی دارد تا از بدن شما خارج شود.

کلام آخر

به صورت کاملا الکل در بدنسازی تاثیر بسیار زیادی میگذارد این مکمل ضرر بسیار زیادی برای بدن دارد و حتی بارها مشاهده شده است منجر به مرگ فرد شده است.الکل در بدنسازی رابطه جالبی ندارد و موجب افت کیفیت ورزش میشود.

 

امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید

منبع : پست آموز

پاسخی بگذارید